Aktuality

Rozhovor s předsedou ČSHP Michalem Lollokem o legislativních otázkách v časopise TTG (Travel Trade Gazette)

Rozhovor s předsedou ČSHP Michalem Lollokem o legislativních otázkách v časopise TTG (Travel Trade Gazette)

11.12.2015

TTG (Travel Trade Gazette): Český cestovní ruch se v současné době dostal do období probíhajících i chystaných legislativních změn. Členů Fóra cestovního ruchu, které představuje nejsilnější sdružení podnikatelských subjektů v tomto oboru u nás, jsme se proto zeptali, jaké problémy v legislativě se jich nejvíce dotýkají.

TTG: Jaké problémy v legislativě cestovního ruchu vás nejvíc pálí, které z nich se týkají především vás a ve kterých postupujete jednotně za celé Fórum CR?

Michal Lollok: Pálí nás neoprávněné podnikání ze strany jednotlivců, ale i organizací, tzv. „černých vůdců“, nebo „černých cestovních kanceláří“. Jednotlivci i společnosti, které nerespektují nastavené zákony a pravidla. Pro příklad: a) cestovní kanceláře, které na outdoorové (horské) zájezdy vysílají průvodce bez kvalifikace uložené zákonem (průvodcovská činnost horská), b) jednotlivci, spolky, kluby, které neoprávněně provádějí činnost cestovních kanceláří (bez koncese, pojištění atd.). Postrádáme i zákon o cestovním ruchu, definovaný koncepcí státní politiky cestovního ruchu schválenou vládou 27. 3. 2013.

TTG: Jak důležitý je pro vás zákon 159/99 a jak jste spolupracovali a spolupracujete na jeho projednávání v Senátu a Poslanecké sněmovně?

Michal Lollok: Pro nás je zákon důležitý z globálního pohledu na cestovní ruch. Velká část našich členů pracuje pro cestovní kanceláře. Podporujeme profesní organizace sdružující cestovní kanceláře a agentury – přímo spolupracujeme s ACK ČR.

TTG: Jaký je váš názor na potřebnost zákona o cestovním ruchu?

Michal Lollok: Nastavení kompetencí, odpovědnosti i ostatních pravidel je nutné pro bezproblémové fungování cestovního ruchu. Je to jeden z důvodů, proč je naše organizace aktivní v činnosti Fóra CR. Pokud chceme realizovat pozitivní změny v cestovním ruchu, musíme se držet hesla „Pracujme společně“.

Kompletní článek s reakcí zástupců ostatních členských organizací Fóra cestovního ruchu naleznete na adrese: www.ttg.cz/…ch-otazkach/

Další aktuality

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Peru 1970

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Peru 1970

21.9.2020

V Nakladatelství JOTA vychází novinka z ediční řady Cestopisy – Peru 1970 autora Libora Duška

Celá aktualita
Nový ročník kurzu "Horský průvodce"

Nový ročník kurzu "Horský průvodce"

17.9.2020

Ve dnech 10.-11.10.2020 proběhne vstupní zkouška zájemců vzdělávacího programu „horský průvodce“.

Celá aktualita

Všechny aktuality