Aktuality

Partnerská podpora COP - figuríny pro nácvik KPR

Partnerská podpora COP - figuríny pro nácvik KPR

5.5.2013

V dubnu letošního roku předal Petr Hrdlička, ředitel Centra outdoorových programů (COP) věcný dar zástupcům ČSHP ve formě sady pro nácvik první pomoci – kardiopulmonální resuscitace.

Sada Prestan KPR obsahuje figurínu kojence, dítěte a dospělého. Figuríny jsou realistické na pohled i na dotek, ve své kategorii se jedná o jedinečné a moderní výcvikové pomůcky. Sada byla otestována na kurzech první pomoci pro instruktory COP v dubnu letošního roku. COP a ČSHP dlouhodobě spolupracuje na vzdělávání horských průvodců a instruktorů outdoorových aktivit.

Děkujeme za podporu vedoucí ke zkvalitnění výcviku první pomoci!

Sada Prestan KPR

Kurz první pomoci pro instruktory Centra outdorových programů – www.cop.cz – Vysočina – duben 2013

Prestan KPR monitor počítá a průměruje počet stlačení hrudníku v přepočtu na minutu a okamžitě danou rychlost signalizuje pomocí LED diod studentovi nebo instruktorovi. Každý student se dokáže naučit nepřímou srdeční masáž správnou rychlostí, aby bylo poskytnutí první pomoci co nejefektivnější.

Díky zřetelně viditelným LED diodám dokáže instruktor kontrolovat více studentů najednou. Díky patentovanému systému konstrukce je reálně simulována nutnost záklonu hlavy při provádění umělého dýchání. V případě, že student neprovede záklon hlavy, jsou dýchací cesty blokovány. Modely jsou vybaveny zvukovou signalizací pro určení správné hloubky stlačení. Modely byly dodány společností www.helago-cz.cz

Další aktuality

Nábor instruktorů pro rok 2020- Z-AGENCY

Nábor instruktorů pro rok 2020- Z-AGENCY

15.12.2019

Z-Agency hledá nové instruktory pro rok 2020.

Celá aktualita
Nakladatelství JOTA: SKIALPINISMUS

Nakladatelství JOTA: SKIALPINISMUS

10.11.2019

Nakladatelství JOTA představilo novinku v podobě knihy SKIALPINISMUS, praktickou příručku pro začínající i pokročilé skialpinisty.

Celá aktualita

Všechny aktuality