Aktuality

Partnerská podpora COP - figuríny pro nácvik KPR

Partnerská podpora COP - figuríny pro nácvik KPR

5.5.2013

V dubnu letošního roku předal Petr Hrdlička, ředitel Centra outdoorových programů (COP) věcný dar zástupcům ČSHP ve formě sady pro nácvik první pomoci – kardiopulmonální resuscitace.

Sada Prestan KPR obsahuje figurínu kojence, dítěte a dospělého. Figuríny jsou realistické na pohled i na dotek, ve své kategorii se jedná o jedinečné a moderní výcvikové pomůcky. Sada byla otestována na kurzech první pomoci pro instruktory COP v dubnu letošního roku. COP a ČSHP dlouhodobě spolupracuje na vzdělávání horských průvodců a instruktorů outdoorových aktivit.

Děkujeme za podporu vedoucí ke zkvalitnění výcviku první pomoci!

Sada Prestan KPR

Kurz první pomoci pro instruktory Centra outdorových programů – www.cop.cz – Vysočina – duben 2013

Prestan KPR monitor počítá a průměruje počet stlačení hrudníku v přepočtu na minutu a okamžitě danou rychlost signalizuje pomocí LED diod studentovi nebo instruktorovi. Každý student se dokáže naučit nepřímou srdeční masáž správnou rychlostí, aby bylo poskytnutí první pomoci co nejefektivnější.

Díky zřetelně viditelným LED diodám dokáže instruktor kontrolovat více studentů najednou. Díky patentovanému systému konstrukce je reálně simulována nutnost záklonu hlavy při provádění umělého dýchání. V případě, že student neprovede záklon hlavy, jsou dýchací cesty blokovány. Modely jsou vybaveny zvukovou signalizací pro určení správné hloubky stlačení. Modely byly dodány společností www.helago-cz.cz

Další aktuality

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Peru 1970

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Peru 1970

21.9.2020

V Nakladatelství JOTA vychází novinka z ediční řady Cestopisy – Peru 1970 autora Libora Duška

Celá aktualita
Nový ročník kurzu "Horský průvodce"

Nový ročník kurzu "Horský průvodce"

17.9.2020

Ve dnech 10.-11.10.2020 proběhne vstupní zkouška zájemců vzdělávacího programu „horský průvodce“.

Celá aktualita

Všechny aktuality